SEM Yaptırma

SEO Referanslar

 • seoyaptirma
  Tarih
  14 Haziran 2019
  Seoyaptirma.com Web Sitesi Tasarım ve Yazılım Geliştirme Seo Çalışması Seoyaptirma.com geliştirilmiş seo analiz aracı ve seo soru cevap yazılımı ile Seo çalışması yapan web masterlara özel […]
 • formabank
  Tarih
  23 Nisan 2019
  Forma Bank Web Sitesi Tasarım ve Yazılım Geliştirme Seo Çalışması FormaBank seo çalışması  “Halı Saha Forma” olarak yapıldı.  “Halı Saha Forma” kelimesinde 10 milyon sonuç içerisinde […]
 • egemen spor
  Tarih
  17 Nisan 2019
  Egemen Spor Web Sitesi Tasarım ve Yazılım Geliştirme Seo Çalışması Egemen Spor seo çalışması “Dijital Forma” ve “Halı Saha Forma” olarak yapıldı. “Dijital Forma” kelimesinde 1. […]

SEO Profesyonellik Gerektirir

Seo Profesyonellik Gerektiren, Sistemli ve Disiplinli Çalışma Sonucu Elde Edilebilen Bir Çalışmadır.

SEO Sık Sorulan Sorular

1Ne Kadar Zaman SEO Yaptırmam Gerekiyor ?
SEO Çalışmaları rekabet düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Şunu unutmamanız gerekiyor, SEO süreklilik gerektiren çalışmalardır ve durağan değildir. Arama motorları sürekli güncellemeler yapmaktadır ve bu güncellemelere göre sitenizin optimize edilmesi gerekmektedir. Ortalama olarak 12 aylık çalışmalar yapmaktayız.
2Fiyatlar Nasıl Belirleniyor ?
SEo çalışmasında sabit bir fiyat yok. Fiyatlarımız, kelime sonuçlarına, rekabet düzeyine göre belirlenmektedir. Sitenizi ve rakiplerinizi analiz ettikten sonra size sunduğumuz rapor doğrultusunda en uygun fiyatı belirliyoruz.
3Kaç Defa SEO Yaptırmam Gerek?
Rekabet oranı düşük anahtar kelimeler ve siteler için gerileme olmadığı sürece tekrar yaptırmanıza gerek yoktur. Fakat, arama motorları sürekli olarak algoritmalarını geliştirmektedirler ve kriterleri değişmektedir. Orta ve zor rekabet çalışmalar için SEO sürekli olarak yapılması gerekmektedir.
4Sosyal Medya Çalışmanız Var mı?
Evet sosyal medya çalışmaları yapmaktayız. Anlaşma şartlarına göre birden fazla sosyal medya sayfanızı tasarlayıp yönetiyoruz.
5Ekibiniz Kaç Kişiden Oluşuyor ?
Ekibimiz 8 kişiden oluşmaktadır. Çevrim içi çalışanlar ile birlikte 25 kişiye ulaşmaktayız

SEM Yaptırma

Sem yaptırma konusunda sizlere profesyonel hizmet veriyoruz. Search Engine Marketing (arama motoru pazarlaması) ile ürünlerinizi çok daha hızlı bir şekilde pazara sokabilirsiniz. SEO ve SEM birbirine çok yakın görünse de SEM reklam pazarlama stratejisi olarak öne çıkmaktadır. SEM ücretli reklam stratejisi olarak karşımıza çıkıyor. Dijital pazarlama stratejisine başladığınızda seo çalışmalarının sonucunu belirli bir süre sonunda görebilirsiniz. Bu nedenle seo süreçlerinizi yönetirken ücretli reklamlar ile arama motorlarında hemen görünme fırsatı yakalarsınız. İşletmenizin arama sonuçlarında hem organik hemde ücretli reklamlarda birden fazla görünmesi ise marka bilinirliğini ve tıklama olasılığını arttırır.

SEM Yaptırma

SEM Nedir?

SEM, Türkçesi “arama motoru pazarlaması” olan Search Engine Marketing kelimelerinin ilk harflerinin yanyana getirilmesi ile meydana gelmiş dijital pazarlama metriklerinden bir tanesidir. Teknik olarak “ SEM Nedir?” sorusunun cevabını ifade etmek gerekirse arama motorlarında verilen reklamlar vasıtasıyla üst sıralarda görünmeyi hedefleyen bir dijital pazarlama yöntemidir. Google (Adwords), Yahoo, Yandex, Bing vb arama motorlarında yönergeler doğrultusunda hazırladığınız metin, görüntülü, vb reklamlar sayesinde web sitelerinizin reklamlarını yapabilirsiniz.

Arama motoru pazarlaması, arama motoru optimizasyonuna göre oldukça hızlı geri dönüşlere ulaşmanızı sağlar. Rekabet ortamına göre 1 ay ve daha uzun sürelerde doğal arama sonuçlarında istenilen seviyeye gelebildiğiniz arama motoru optimizasyonu (SEO) varken, diğer yanda günlerle hatta saatlerle ifade edilen çok kısa sürelerde aktif olabilecek arama motoru pazarlaması (SEM) şartlara göre çok cazip olabiliyor. Bu iki etkli pazarlama silahını bir arada kullandığınızda çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Arama motoru pazarlaması (SEM) ile ilgilenen kişilerin aşina olması gereken başlıca terimleri aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşacağız.

 

 • Click Through (Tıklama)
 • Click Through Rate (CTR – Tıklama Oranı)
 • Impression (Görüntülenme)
 • Conversion (Dönüşüm)
 • Conversion Rate (Dönüşüm Oranı)
 • Adserver (Reklam Sunucusu)
 • Pay Per Click (PPC – Tıklama başı ödeme)
 • Cost Per Click (CPC – Tıklama başı maliyet)
 • Cost Per Action (CPA – Aksiyon başı maliyet)
 • Cost Per Lead (CPL – Yönlendirme başına ödeme)
 • Cost Per Mile (CPM – Bin Gösterim Başına Maliyet)
 • Cost Per Sale (CPS – Satış başına Ödeme)
 • Cost Per Impression (CPI – Gösterim Başına Maliyet)

 

Her türlü soru, öneri, görüş ve istekleriniz için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

 

WhatsApp Destek Hattı İletişim Sayfası